הגענו לסוף?

"וְהִפְלֵיתִי בַיּוֹם הַהוּא אֶת־אֶרֶץ גֹּשֶׁן אֲשֶׁר עַמִּי עֹמֵד עָלֶיהָ לְבִלְתִּי הֱיוֹת־שָׁם עָרֹב לְמַעַן תֵּדַע כִּי אֲנִי יְהוָה בְּקֶרֶב הָאָרֶץ" (שמות ח' 18).

בשל המלחמה בישראל, שעוררה את כינוסן של מעצמות העולם למזרח התיכון (ארה"ב, רוסיה וסין), מאמינים רבים שואלים עצמם אם אחרית הימים בפתח.

למען האמת, אינני יודע, וגם איני חושב שזה חכם לזהות אירועים אקטואליים כהתגשמות של פסוקי התנ"ך, שלעתים קרובות אף מוצאים מהקשרם. עם זאת, התנ"ך מבהיר כי אחרית הימים עומדת בפתח, ועל המאמינים להכין עצמם לכך על ידי הגות בדבר אלוהים. קיים דפוס חוזר ומנחם המופיע בכתבי הקודש; בכל פעם שאלוהים שופך את זעמו העל-טבעי על הרשעים (המבול, סדום ועמורה, המכות על מצרים והמכות העתידיות על האימפריה של האנטי-משיח בהתגלות ט"ו-ט"ז), הוא תמיד מגן ומציל את בני בריתו: נח ומשפחתו (בראשית ח' 1), לוט ומשפחתו (בראשית י"ט 29), משה ועם ישראל (שמות ח', 22; ט' 4, 6, 26, ; י' 23, י"א 7); ובעתיד, את כל מי ששמו כתוב בספר החיים של השה (התגלות כ"א 27).

אכן, המשפט האחרון יהיה זמן בו אלוהים ישפוך את חמתו על הרשעים. אבל זה גם זמן בו אלוהים ישפוך חסד על עמו, יספק מקומות מסתור, מלאכים וארצות הנקראות גושן, שם הוא יגונן עלינו, ישמור עלינו ובסופו של דבר יובילנו מהחורבן אל הארץ המובטחת. לפיכך, אל נא תפחדו, ילדי אלוהים!

"כִּי אֱלֹהִים לֹא יְעָדָנוּ לְזַעַם אֶלָּא לִנְחֹל יְשׁוּעָה עַל-יְדֵי אֲדוֹנֵנוּ יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ" (תס"א ה 9).

אולי גם יעניין אותך: