אין אלוהים!

אין אלוהים כי עד כה לא הביאו ראיות לכך שיש – יש חד קרן בצבע ורוד שהוא בלתי נראה!

תחליט, ורוד או בלתי נראה? 🙂

אתה לא שם לב, אבל ב”טיעון” שלך, אתה דווקא כן מסכים איתנו שיש אלוהים, אתה בכלל מתווכח על ההגדרה או על האופי שלו.
אנחנו טוענים שהאלוהים שברא את היקום הוא ‘אלוהי התנ”ך והברית החדשה’ (רוח, ללא גוף), בעוד אתה טוען שהבורא הוא אחר דווקא – בעל גוף בצורת חד קרן בצבע ורוד.

כמו כן, דווקא יש בשפע עדויות לקיומו של בורא (“אלוהים”).

לדוגמא – נכנסתי הביתה, על השטיח בסלון שלי אני רואה טלפון-סלולרי.

שאלה ראשונה – איך הטלפון עובד? מה התהליך שתודות לו הטלפון מבצע פעולות? האם המורכבות של התהליכים הללו לא מוכיח לנו כי משהו חיצוני לטלפון חייב היה ליצור את הטלפון לאחר שהשקיע מחשבה רבה, בחוכמה ובתכנון מראש? (ולא שהטלפון בעצמו התפתח מעצמו ומסוגל פתאום לחשב, להתקשר וכו’…)

שאלה שנייה – איך הטלפון הגיע לשטיח? האם מישהו שכח\הפיל אותו שם? או שאולי הוא פשוט תמיד היה שם (יש מאין)?
אם תטען שהטלפון תמיד היה שם (=שהיקום תמיד היה קיים ומעולם לא נברא ולא התחיל) אז:
א. עליך להוכיח זאת (בלתי אפשרי).
ב. הטיעונים עומדים נגדך באופן אוטומטי, שהרי זו היא גם סתירה לוגית; שום דבר שקיים בתוך מימד-הזמן לא היה “תמיד קיים”. להיפך, לכל דבר במימד-הזמן היתה התחלה וגם גורם חיצוני לו (לדוגמא, המחשב שממנו אני כותב עכשיו נוצר לפני שלוש שנים, וזאת לאחר שהושקע בו הרבה תכנון, מחשבה והשקעה, ואז רובוטים או בני-אדם הרכיבו אותו לפי מודל ספציפי ומפורט).

לסיכום, אתאיסטים, באים וטוענים שזה מטומטם להציע בכלל שהטלפון נברא בתחכום ובתכנון מראש, לטענתם – במשך המון שנים הטלפון נוצר מעצמו יש מאין, ואת היכולת שלו לעשות את כל הפעולות המתוחכמות שלו הוא גם, מעצמו, עם הזמן, הגיע למצב שהוא מסוגל לעשות. ואז גם מציעים שאני מטומטם להציע שמישהו בכלל שם את הטלפון על השטיח. אלא, שהוא פשוט היה על השטיח… תמיד! (יש מאין).

תוכל להרחיב במאמר אודות תגובה למפלצת הספגטי.
וגם תוכל להרחיב על הנושאים הללו בקטגוריה “אמונה באור המדע” שבאתר iGod.co.il.

אולי גם יעניין אותך: