הפלות מלאכותיות

להלן עשר עובדות שכדאי לדעת בנוגע להפלות:

  1. על פי החוק במדינות רבות בעולם, אדם שמזיק לאשה ובכך גורם למותו של עוברה, נאשם בביצוע רצח (ראה fetal homicide), אלא אם מדובר בהפלה…
  2. ניתוח-עוברי מבוצע על עוברים על מנת להציל את חייהם, בעוד עוברים באותו הגיל מושמדים באופן חוקי.
  3. עוברים מסוגלים לעיתים קרובות לשרוד בכוחות עצמם החל מהשבוע ה23\24 לחייהם, אבל הפלה עדיין נחשבת חוקית גם אחרי השבוע ה24.
  4. תכונות ורגשות של בן אדם אינן קשורות לגודלו הפיזי, כפי שידוע לנו מההבדלים שבין תינוק בן שבוע וילד בן 6.
  5. מבחינה מדעית, עוברים ברחם אמם הם בני-אדם לכל דבר בפני עצמם, מתוקף הגנום הייחודי שלהם.
  6. אולטרסאונד הראה כי עובר מוצץ את אגודלו כבר מגיל 8 שבועות, נסוג מנגיעות ומגיב לצלילים. כל האיברים קיימים, המוח חושב, הלב פועם, הכבד מייצר כדוריות דם, הכליות מנקות נוזלים וכבר יש טביעת אצבע. רוב ההפלות מבוצעות לאחר השבוע השמיני.
  7. הצדק קובע כי בעת קונפליקט, הפעולה שגורמת הכי פחות נזק היא הפעולה שהוגן לנקוט. הולדת ילד לשם מסירתו לאימוץ עושה פחות נזק מאשר הריגתו.
  8. הצדק קובע כי כששני צדדים גורמים כאב או אי-נעימות אחד לשני, על הצד שנושא באחריות גדולה יותר לשאת על עצמו את מירב האי-נוחות והכאב למען הצד השני.
  9. המנוצל, חסר היכולת והקורבן זקוק להגנה מיוחדת, בייחוד הקורבן שאין לו קול משלו.
  10. ישנם ארגונים, עמותות ואנשים שביכולתם לפגוש כל צורך, לעזור, לתמוך ולהעניק אחרית ותקווה לאמהות ולילדיהם. כמו כן ישנם המון זוגות שאינם יכולים, אך רוצים להיות הורים ומשתוקקים לרגע שיוכלו לאמץ!

וחשוב לזכור! גם אם זה מאוחר מידי, אלוהים הוא אלוהיי חסד ורחמים הסולח לכולנו, החוטאים – אם רק נפנה אליו.

 

קורבנות מודרניים למולך

אלוהים דרש לְהשמיד את הכנענים כליל, מאחר שבהתאם לְקנה המידה שלו, זה שהוא קבע, הוא ראה בהם רשעים ורעי-לב (דברים ט', ויקרא יח׳). אתם בוודאי שואלים את עצמכם; לאיזה מצב כבר יכול להגיע עם שלם, שאלוהים ידרוש להשמידו? תרבויות רבות במזרח התיכון הקדום היו כה מזוהמות ומושחתות, עד כי רבים מהם חלו במחלות מוזרות ואף הולידו מוטציות מעוותות. למען האמת, ניתן למצוא אינספור דוגמאות לאכזריות של העמים שחיו סביב עם ישראל. לדוגמא, טקס הפולחן של העמונים את אלילם המולך.

פסלו של המולך היה מוצב על במה בגיא בן-הינום בירושלים, ידיו של הפסל החלול והעשוי מנחושת, היו פרוסות לְפנים ובתוכו גחלים. קולות התיפוף נשמעו ברקע, והציפייה לרגע בו הפסל הלוהט יצבע באדום מחום האש, בשיאה. כוהן המולך היה נושא אליו את הקורבן; תינוק שזה עתה רק נולד ולפעמים אף ילדים בני חמש או שש. הקורבן הצורח והמתפתל היה מונח בזרועותיו הלוהטות של הפסל, נשרף בעודו בחיים ונמס לשלולית של דם, אל מול הקהל המפזז. כאשר, קולות התיפוף שברקע, נועדו מצד אחד לעמעם את הצווחות של הפעוט, בעודו נשרף למוות, ומהצד השני את הבכי ושברון הלב של האמהות הבוכות.

התיאור מזעזע ובלתי נתפס, לכן גם מפליא ומפתיע כי גם עם-ישראל הקדוש לקח חלק בפולחן מסוג זה:

"כִּי־עָשׂוּ בְנֵי־יְהוּדָה הָרַע בְּעֵינַי נְאֻום־יְהוָה שָׂמוּ שִׁקּוּצֵיהֶם, בַּבַּיִת אֲשֶׁר־נִקְרָא־שְׁמִי עָלָיו לְטַמְּאוֹ׃ וּבָנוּ בָּמוֹת הַתֹּפֶת, אֲשֶׁר בְּגֵיא בֶן־הִנֹּם, לִשְׂרֹף אֶת־בְּנֵיהֶם וְאֶת־בְּנֹתֵיהֶם בָּאֵשׁ אֲשֶׁר לֹא צִוִּיתִי, וְלֹא עָלְתָה עַל־לִבִּי" (ירמיהו ז' 30-31)

 

איך כל זה קשור להפלות?

העובדה המזעזעת היא  שקרבנות-אדם נזבחים כיום במדינת ישראל, כאשר בכל 14 דקות נזבח תינוק בעודו בבטן אימו לשם מטרות "נעלות יותר" כגון הגשמה עצמית ושגשוג כלכלי. אז נכון, לטקסי הפולחן לא קוראים הקרבה אלא "הפלה מלאכותית", והרופאים לא שורפים את העובר על המזבח אלא מגרדים את בשרו בעזרת מגרפה קטנה ולאחר מכן שואבים את השאריות המשוסעות מבשרו של התינוק.

ואין ספק שמדובר במילים קשות; אך מהו בעצם ההבדל בין תינוק המוקרב על המזבח עבור אל שלכאורה מעניק שגשוג כלכלי, שעה, שבוע או חודש לאחר לידתו, לבין תינוק המוצא להורג בקליניקה סטרילית בכדי שאמו תוכל "להגשים את עצמה", שעה, שבוע, או חודש לפני לידתו?

חוסר באמצעים זה לא תירוץ להפסיק חיים.

 

 

אולי גם יעניין אותך: