"הערס הסקפטי" – התגובה להתקפותיו עלינו

blank
"הערס הסקפטי" מתוך דף הפייסבוק

 

כמה מכם, העוקבים אחרינו, שאלתם לגבי הפרסומים של "הערס הסקפטי" (יונתן "ג'וני" *****) נגדנו.
להלן ריכוז התשובות.


איך הכל התחיל?

תחילה מעט רקע. איתן ומוטי מקבלים איומים על חייהם, "ביקורים" והטרדות מסוגים שונים דרך קבע. לכן, לעג והשפלה מערסים כאלה ואחרים הנשלחים ע"י הרבנים הפכו לצערנו לחלק "נורמטיבי" מהחיים.
יום אחד קיבלנו לינק לסרטון אשר פורסם ע"י מישהו המכנה את עצמו בתור "הערס". ממבט מהיר בסרטון ובתמונות שבפרופיל הקשור לוידיאו – אנחנו אוטומטית הנחנו, כפי שניתן לשער מהתמונה, שמדובר בעוד אחד מאותם ערסים מטרידים שונאי משיחיים, שהרי בסרטון שהופיע היה רק לעג המבוסס על גניבה של תכנים שלנו ושל אחרים באופן בלתי חוקי. ללא שום תוכן מקורי של יוצר הסרטון (לשם ביקורת לדוגמא, החוק מאפשר שימוש בתכנים לא מקוריים – אך לא היה שום תוכן שלו, וגם לא מידע ביקורתי או תגובה כלשהי, רק תכנים גנובים ללא אישור, נטו.).
לכן החלטנו לדווח לפייסבוק. חברת פייסבוק עשתה את הבדיקות שלה ואכן מצאה לנכון להסיר את הסרטון שלו מהרשת.
מה שהוביל את יונתן ***** לשליחת האימייל הבא, כנראה שלא היה לו את האומץ לעשות זאת מהאימייל שלו, אז הוא שלח לכאורה מהאימייל של קרובת משפחתו (כך הוא בעצמו טוען בסרטון שהעלה לפייסבוק שלו), אבל מעניין של"דודה" שלו קוראים For All My Trash, שם מעניין לדודה (:

האם ניסינו להשתיק אותו כי אנחנו מפחדים מהסרטונים שלו?

זה בדיוק מה שהוא רוצה שקהל המעריצים שלו יחשבו. אבל בכלל לא. למען האמת, בסרטון היחיד שהוא הוציא שקשור אלינו – לא היה שום תוכן, מידע או ביקורת כלפינו. אלא שהסרטון הכיל הפרה של זכויות יוצרים ולכן פייסבוק הם שבחרו להסיר לו אותו (לאחר שדיווחנו). כפי שניתן לראות בשיחה בין איתן ליונתן (השיחה המלאה מצורפת בסוף), מספר פעמים איתן חזר ועודד את יונתן כן להוציא סרטונים ולקיים שיחה פומבית ערה. לדוגמא, איתן: "אתה גם מוזמן להוציא סרטונים כתגובה לתכנים שהעלנו. אנחנו שמחים לשיח ולכמה שיותר חשיפה בקרב הקהל הישראלי".
אך כל מה שהפיק יונתן, היה סרטון לעג והתרסה ללא שום תוכן או מידע ביקורתי.
יונתן בחר להתעלם ובמקום לשחק משחקים, להוציא דברים מהקשרם ולנצלם למען קבלת הלל מבני הנוער (אשר הם רוב מעריציו בפייסבוק) בעודו מצייר את עצמו כ"שה תמים". אגב, השם המלא של יונתן, מופיע בסרטון וידיאו שלו עצמו שהוא העלה (או הועלה בשמו) ליוטיוב! מעניין, כשהשם המלא שלו מופיע אצלו בסרטונים זה בסדר, אבל אם אנחנו עושים זאת, אז פתאום "היהודים המשיחיים מנסים לרצוח אותי". נו, באמת…. מעניין שיש כלכך הרבה דמויות מפתח בחברה הישראלית (כגון אמיר חצרוני) שכולם מכירים אותם, והם כבר שנים יורדים חזק על רבנים, דתיים, מתנחלים, ימנים וכו', ואף אחד לא ניסה לרצוח אותם. אבל כשהערס הסקפטי מקבל תשובות רציניות לטיעונים שלו, אז הוא בורח לעו"ד כדי לתבוע אותנו בפחדנות על שהזכרנו את שמו בסרטון – מסכנות-יתר.
אגב, לא כל מי שעוקב אחריו זה בני נוער, יש גם כמה אנשים משכילים, ראו לדוגמא את השרשור שהתחיל דני לירון, מרצה באוניברסיטת תל-אביב, על הפרופיל של יונתן בנוגע לסרטון תגובה שלנו:

 

האם איימנו עליו?

בהחלט, איתן שלח לו הודעה פרטית בפייסבוק (אותה הוא פרסם) "פעם הבאה ותכיר את העורך דין שלנו". – הכוונה ב"פעם הבאה" היא כמובן שאם הוא מתכוון להמשיך לעבור על החוק (הפרת זכויות יוצרים ו/או הכפשה נגד מיעוט דתי) אז לא נגיב והוא ישמע מעורך הדין שלנו.
בעוד בחרנו לוותר לו, גם הגדלנו חסד ושלחנו הודעה נוספת, שם הצענו לו: "תקפוץ לקפה או בירה בהזדמנות, ונסביר לך בשמחה – איפה, איך ולמה הדברים עומדים כפי שהם עומדים." זאת מאחר וגם אנחנו, כפי שהסברנו לו, ממוקמים לידו בנתניה, ואם הוא באמת רוצה להבין אותנו ומי אנחנו – הוא מוזמן היה, יחד עם אשתו, לבוא לשבת איתנו על כוס קפה. אך כ"טרול" ילדותי הוא תפס על זה טרמפ, הוציא מהקשר וזעק לעולם "מאיימים על חיי! המאפייה המשיחית מנסה לרצוח אותי!" כדי לקבל תשומת לב מכמה מאות הנערים שעוקבים אחריו.
אגב, בהודעה פרטית לאחד העוקבים שלו, הוא גם טען שאם איתן ומוטי יעיזו לפרסם סרטוניו עליו, אז אנחנו וילדנו וילדי ילדנו נצטער על כך – כדבריו:
"יקח לו שתי דורות לצאת מזה והנזק היח"צי שיגרם להם יהיה בדיחה לעומת הסטנדרט שהטמטום שלהם גורר, כי לעומת הליצנים האלה שמשחקים אותה אוכלים איומים, אם הם היו אוכלים עשירית ממני הם היו זוחלים חזרה לכוס שהם נזלו ממנו" (יונתן ******)

זה אם כבר נשמע כמו איום של ממש עלינו, לא?

האם פרצנו לו למחשב?

לא. ככה הוא טוען (מסכנות), אבל ממש ממש לא. כל מי שמבין קצת בעולם האינטרנט והמידע, יודע שיש 'עקבות' שכל אחד משאיר אחריו – מיוזמתו ולא שמיוזמתו. ביקשנו מידידה שממש טובה בלחקור את ה'עקבות' הללו לראות מה היא מוצאת. והיא מצאה המון! לצורך הדוגמא, קחו את כתובת האימייל "של הדודה" ממנה שלח יונתן את הודעת האימייל ([email protected]), שימו אותה בשדה החיפוש של פייסבוק, ותראו מה יקרה ואיזה אינפורמציה תתגלה לכם (שמו המלא של יונתן ***** ואשתו יופיע). באותו האופן בדיוק, יונתן השאיר אחריו המון מידע (מביך למדיי, יש לציין!!) ברחבי האינטרנט. וכפי שהוא יודע לקלל, לאיים ולפרסם צילומי-מסך של שיחות וכו', הזכרנו לו שבקלות יכלנו גם אנחנו לרדת לרמה שלו, ולעשות לו את אותו הדבר ע"י חשיפת המעללים שלו באינטרנט בצורה פומבית. אך כמובן – אין לנו עניין לרדת לרמתו של "הערס". אגב, את שמו המלא, חדי האבחנה ימצאו בלא מאמץ בשניים מסרטוני הוידיאו שלו ביוטיוב.


לתמליל השיחה המלא בין יונתן ***** לאיתן בר:
אולי גם יעניין אותך: